کانون دمکراسی آزربايجان

Azərbaycan Demokrasi Ocağı / Azarbaijanian Democracy Institute

توضیحات مختصری در مورد مصاحبه ها


مصاحبه های منتشر شده از سوی کانون دمکراسی آزربایجان مورد استقبال گسترده عموم فعالان ملی قرار گرفته است و افراد زیادی با تعلقات متفاوت فکری و سیاسی بعضا ضمن ابراز انتقادات ، این تلاشها را مورد تقدیر قرار داده و تداوم آن را در شکوفایی فکری – تئوریک حرکت و نیز فراهم ساختن امکان آشنایی مردم با نظرات گوناگون در بین صاحب نظران را مهم ارزیابی نموده و خواستار ادامه همین روند شده اند.

با تشکر از آرا همه دوستان اعم از موافق و مخالف و در راستای تنویر اذهان و برطرف نمودن هرگونه سوء تفاهمی اعلام موارد ذیل را ضروری میداند :

1- از نظر کانون دمکراسی آزربایجان وجود جریانها و گرایشها و تشکلهای مختلف و با آرای متفاوت امری طبیعی و لازم بوده و تعامل آنها در راستای بالندگی فکری حرکت ملی امری حیاتی است.

2- با وجود اعتقاد به لزوم وجود و هویت یابی دیدگاههای گوناگون در داخل حرکت ملی ، کانون دمکراسی آزربایجان نهادی فرا حزبی ، فرا طیفی و فرا سیاسی بوده و ضمن تعهد به فراهم آوردن فرصتهای برابر برای گرایشهای سیاسی ، اساسا در فعالیتهای خود در جایگاهی فراتر از تقسیم بندیهای سیاسی مورد نظر شما عمل می نماید و بر اساس همین نگاه فرا حزبی تنها معیار منافع ملی و ارزشهای دمکراتیک را مدنظر قرار می دهد.

3- با تقدیم صمیمانه ترین احترامات به همه فعالان ملی ، آمادگی خویش را جهت انتشار دیگاههای همه صاحب نظران اعلام می نماییم ، خوانندگان محترم هم می توانند با ارسال ایمیل دیدگاههای خویش را در این مورد به ما اطلاع دهند.

4- کانون موفقیت خود را در گرو ، اصل قرار دادن منافع ملی و اصول دمکراتیک می داند و آماده پذیرش پیشنهادات ، نطرات ، انتقادات و …. همه فعالان در بهبود فعالیتهای خود می باشد.

5- متاسفانه فرد یا افرادی که در خوش بینانه ترین حالت رفتارشان را میتوان کودکانه نامید ، با انتشار نظرات توهین آمیز ، اختلاف زا و …. در بخش کامنتها قصد دارند که فضای منطقی نقد و انتقاد را به بیراهه سوق دهند ، مصرانه از همه خوانندگان تقاضا داریم با بایکوت این رفتارهای کودکانه ، از دامن زدن به آن جلوگیری کنند.

1388/10/25

کانون دمکراسی آزربایجان

8 مارس 2010 - Posted by | فارسی, بیانیه - آچیقلاما

هنوز دیدگاهی داده نشده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s